Afyon Büyük Göğüslü Escort Bayan Hazal

Çocuklarda Diş Sağlığı ve Süt dişi! Çocuklarda diş hastalıkları eskiye nazaran daha fazla görülmeye başlandı. Diş fırçalama alışkanlığının tam manasıyla verilmemiş olması, abur cubur ve asitli içeceklerin tüketilmesi, çocuklarda erken yaşlarda süt dişlerinin bile çürümelerine sebep oluyor.

Çocuklarda Diş Sağlığı ve Süt dişi

Çocuklarda Diş Sağlığı ve Süt dişi

Bebekler genellikle 6. Aydan itibaren süt dişlerini çıkarmaya başlarlar. Bazı durumlarda, genetik faktörlerin de devreye girmesiyle daha erken aylarda 4-4,5 aylıkken ya da ileriki 8-9. aylarda süt dişlerinin belirdiği gözlemlenmiştir. Süt dişlerinin erken ya da geç çıkmasından dolayı ailelerin endişe duymasının gereksiz olduğunu söyleyen uzmanlar, hemen her bebeğin 2,5 yaşına kadar tüm süt dişlerini çıkaracağını belirtiyorlar.
Çoğu bebekte diş çıkartırken ateş, huzursuzluk, diş derisinde hafif kızarıklık, şişkinlik ve salya artışı gözlemlenir. Bebeğinizin bu dönemi daha rahat atlatabilmesi için, soğuk diş kaşıyıcıları ve ağrı kesici jeller kullanabilirsiniz.

Süt dişlerinin doğru bir şekilde bakımının yapılması, hem düzgün dişlere sahip olmasına, hem de ileriki yaşlarda çocuğun özgüven sorunu yaşamamasını sağlar. Ayrıca kalıcı dişlere sağlıklı zemin hazırlamak için, yine süt dişlerinin bakımının iyi yapılmış olması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir