Afyon Çıtır Escort Bayan Gülşen

Göğüs kaldırma ameliyatlarındaki riskleri, ayrıntılı bir biçimde açıklar mısınız?

Her yıl binlerce göğüs dikleştirme ameliyatı başarılı bir biçimde uygulanmaktadır. Yine de mastopekside görülen potansiyel cerrahi riskleri ve özgül komplikasyonlar açısından dikkatli olunmalıdır. Enfeksiyon ve pıhtı gibi operasyon sonrası komplikasyonlar nadirdir. Kötü yara iyileşmesi belki daha sonra bir yara revizyonu oluşturabilir. Sigara içenlerin nikotinin yara iyileşmesini geciktireceğini bilmeleri gerekiyor. Komplikasyon riski cerrahınızın takipteki tavsiyelerine yakından bağlı kalmak suretiyle en aza indirgenebilir.

Bu ameliyatların ücreti ne kadardır?

Mastopeksi ücreti ve ameliyat bakım masrafları çok değişiklik gösterir. Cerrahlar ve uygulayan hastanelerle ilgili son bir çalışmada operasyonun uzunluğuna, tekniğine ve kompleksine bağlı olarak fiyatlar değişmektedir. Ameliyatın yapıldığı yere ve kullanılan anesteziye göre ilave masraflar çıkabilir. Mastopeksi acil müdahale gerektiren bir durum olmadığı için sigorta kapsamına girmemektedir.

Bu ameliyat nasıl gerçekleştiriliyor?

Mastopeksi cerrahi poliklinikte veya hastanede yapılabilir. Hastayı tüm operasyon boyunca uyutmak için genel anestezi altında veya bazen olduğu gibi sadece göğüs etrafındaki belli bölgenin hissizleşmesini sağlayacak lokal anestezi ile yapılabilir. Operasyonda doğal çizgilere uyacak şekilde göğüs ve areola, yani meme başındaki bölge kesilir. Anahtar deliği şeklindeki bir kesi hem areola üzerinde uygulanarak meme başının yeni yeri belirlenir. Yatay kesiler ile de cerrah göğüs alt bölgesindeki fazla deriyi çıkartır.

Meme başı ve areola ve altındaki meme dokusu yukarıya taşınır. Meme başı yerine yerleştirildikten sonra daha önce meme başının üst tarafının ve yanlarında bulunan cilt aşağıya doğru karşılıklı getirilerek göğüs tekrar şekillendirilir. Dikişlerle meme altındaki ve meme başı etrafındaki alan kapatılır. Çok az sarkan göğüslerde, kısmen değişik bir işlem uygulanarak geniş areoladaki sadece cilt ve bunu hemen etrafındaki alan çıkartılabilir.

Göğüs kaldırmayla beraber göğüs büyütme de uygulanacaksa cerrah bir protezi, cep haline getirilen meme bezi altındaki bölgeye, ya da göğüs duvar kası altına koyar. Protez esnek bir plastik kılıf olup silikon, jel, serum fizyolojik veya her ikisinin birleşimini içerir. Operasyondan sonra, bol gazlı pansuman meme etrafına sarılır. Ya da korse giydirilir. Operasyonun boyutuna bağlı olarak işlem genellikle iki saat sürer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir