Afyon Escort Bayan Ecem

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs büyütme veya meme büyütme ameliyatları, kozmetik cerrahinin en sık görülen tipidir. Göğüs büyütme ameliyatı iki sebeple yapılır.

  1. Memenin alındığı ameliyatlardan sonra yeniden meme yapmak üzere
  2. Kozmetik açıdan meme büyüklüğünden memnun olunmadığı durumlarda

Her iki durumda da, bu ameliyatın da hayati riskleri ve maddi külfeti vardır. Eğer meme büyütme ameliyatı olma niyetiniz varsa, öncesinde ameliyat olma sebepleriniz, ameliyattan beklentileriniz, ameliyatın kendisi ve potansiyel riskleri hakkında psikoloğunuz ve estetik cerrahınızla konuşmalısınız.

Göğüs büyütme ameliyatlarında 2 tip implant kullanılır:

  1. Silikon Jel implant
  2. Steril Tuzlu Su İmplant

Her iki tipin birbirine göre avantajı ve dezavantajı vardır. Ancak genellikle silikon jel implantlar tercih edilmektedir. Bu implantların genellikle 10-15 yıl ömrü vardır ve bu süreden sonra yenileri ile değiştirilmelidir.

Ameliyatlar genel anestezi altında yapılır. Genellikle 60-90 dakika kadar sürer. Ameliyatta meme altına bir kesi açılır. Kesinin yerine hekim karar verir. Kesiden içeri implant sokulur ve göğüs kası ile meme dokusu arasına yerleştirilir. Daha sonra kesi dikilir ve üzeri kapatılır. Genellikle ameliyat günü eve gidilebilir, bazen geceyi hastanede geçirmek gerekebilir. Eve gidildiğinde normal aktivitelere geçmek için biraz zaman geçmelidir dolayısıyla 4-6 hafta kadar bedeni zorlayan hareketlerden, hatta günlük rutin hareketlerden dahi kaçınılmalıdır.

Göğüslerin ilk görüntüleri size güzel gelmeyebilir, ancak doğru şekli birkaç ay içinde alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir