Afyon Fantezi Escort Bayan Melisa

Spor Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor ayakkabı, alacağınız spor ekipmanları içinde muhtemelen en önemli olanıdır, dolayısıyla doğru çifti seçmek çok önemlidir.

Değişik spor ayakkabılarının ayağınızı destekleme yolları oldukça farklıdır. Bu da demek oluyor ki, tenis veya futbol oynadığınız ayakkabı ile koşu yapmanız ayağınız için iyi değildir. Ciddi sırt, diz ve topuk ağrıları, bacak ağrısı ve acılı su toplamalar, yanlış ayakkabı seçimi yapan ve bu ayakkabı ile spor yapan kişilerin karşılaşacakları problemlerden bazılarıdır.

Futbol ayakkabısı 

Futbol, özellikle yapay çim gibi yüzeylerde oynandığında, ayağa oldukça fazla stres yükleyen bir spordur. Kalınlaşan ve batan ayak tırnağı futbolcularda sık görülen bir sorundur. Kaliteli ve ayağınıza tam uyan bir çift ayakkabı gereklidir. Antrenman veya maçtan sonra ayağınızda herhangi bir basınç izi gözlenmemelidir.

Tenis ayakkabısı

Tenis veya squash gibi raketle yapılan sporlarda, bu amaç için tasarlanmış ayakkabı giymiş olmak önemlidir. Bu sporlar çok fazla takip eden hareket içerir ve koşu ayakkabıları doğru stabiliteyi sağlayamaz. Raketli sporlar için üretilmiş ayakkabı modelleri, koşu ayakkabılarına göre  daha ağır ve serttir ve tabanları dur-devam et hareketleri için tasarlanmıştır. Konfor bir numaralı önceliğiniz olmalıdır ve ayakkabılarınızı sıklıkla değiştirmek önemlidir.

Koşu ayakkabısı

Koşu ayakkabıları koşu için uygundur, sadece koşu için. Her bir adımda ayağın esneme ve bükülmesine imkân sağlayacak kadar esnektir, ancak tenis gibi yanlara basmayı içeren sporlar için uygun değildir.

Ayak tipinize en uygun koşu ayakkabısını seçmek iyi fikirdir. Küçük olursa su toplamamasına veya ayak tırnak kararmasına sebep olabilir. Satın almaya karar verdiğinizde, uzman bir satış danışmanının yardımını almanız faydalı olacaktır. Koşma tarzınıza en uygun ayakkabıyı seçmelisiniz. Koşarken, ayağınızın verdiği tepki önemlidir. Profesyonel olarak koşmayı planlıyorsanız, uygun ayakkabı seçimi için koşma tarzı analizinizi de yaptırmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir