Afyon Kilolu Escort Bayan Azra

Selülit Sebepleri ve Selülitler için En Pratik Çözümler! Yaz ayının gelmesi ile bütün kadınların genel sorunu olan selülit ve selülitin nasıl giderileceği ya da selülite karşı ne gibi önlemler alınabileceği en çok karşılaştığımız sorulardan biri. Bu konumuz da selülitin sebeplerinden bahsedeceğiz. Selülite neyin sebep olduğunu bilirsek, ona göre de önlemimizi alırız.

Selülit Sebepleri ve Selülitler için En Pratik Çözümler!

Kadın Cildinin Genetik Yapısı

Kadın cildinin doğal yapısından ötürü selülit kolayca oluşmaktadır.  Her 10 kadından 9’unun vücut yapısı selülit oluşumuna uygundur. Geriye kalan her 1o kadından 1’i ise bu konuda gerçekten çok şanslı.

Hormonel Problemler

Birçok hormonel problem yaşadığımız zamanlar selülit oluşmasına yardımcı olmaktadır. Bu hormonel durumların başlıcaları ergenlik dönemi, hamilelik ya da menopozdur. Bu gibi zamanlarda  kendimize ve vücudumuza daha fazla dikkat etmemiz gerekmektedir.

Yanlış Beslenme

Ülkemiz de diyet denince akla kilo problemi yaşanıldığı zaman uyulan beslenme sistemi geliyor. Bu ülkemiz için doğru olsa da aslında yanlıştır. Diyet tüm zamanlarda yapılmalıdır. Aslında diyet, düzenli ve sağlıklı beslenmeye dayanmaktadır. Ve insanoğlu her zaman düzenli ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmelidir. Aşırı yağlı ve kalorili yiyeceklerden ne kadar uzak durur ise selülitten de o kadar uzak durmuş oluruz.

Nikotin Faktörleri

Alkol ve sigara tüketilmesi de selüliti doğrudan etkileyen faktörlerden biridir. Yapılan araştırmaya göre alkol ve sigara tüketen kadınların selülit oluşumu daha fazla ve daha hızlı olmaktadır. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile artan alkol tüketimi ile aynı oranda da selülit sorunu ortaya çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir