Afyon Manken Escort Bayan Esra

Akneli Ciltler ve Beslenme! Sağlık ve beslenme arasında muazzam bir ilişki bulunur. Bu ilişkinin içinde sadece hastalıklardan korunmak değil hastalıkları engellemek, bedeni tazelemek ve güçlendirmek gibi özellikler de vardır.

Beslenmeye önem vermek demek aynı zamanda bedene önem vermek demektir. Saç, cilt, tırnak bakımınızın çok daha kolay hale gelmesini istiyorsanız beslenmenize dikkat etmelisiniz.

Akneli Ciltler ve Beslenme!

Akneli Ciltler ve Beslenme!

Beslenmenizi bir bakım aracı olarak kullanmadan önce cilt, saç, tırnak tipinizi değerlendirirseniz daha doğru adımlar atabilir ve daha doğru şekilde kendinize ve bedeninize zaman ayırabilirsiniz.

Akne tedavisi için üretilen ilaçların çoğunda A vitamini bulunduğunu göz önüne aldığımızda içerisinde A vitamini bulunan besinlerin sivilceli ciltler için faydalı olabileceği gerçeği ortaya çıkar. A vitamini antioksidan bir etki içerir ve bu etki de toksinlerin vücuttan atılmalarına destek olur. Havuç, ıspanak, kavun ve lahana içerisinde A vitamini bulunduran besinlere iyi birer örnek olacaktır. İçerisinde antioksidan bulunan diğer bir vitamin ise C vitaminidir. Portakal, çilek, domates, limon, greyfurt gibi besinler de bolca C vitamini bulundurur.

Hormon düzeyinin korunmasına yardımcı olan tam tahıllı gıdalar, hormon dalgalanmaları yüzünden ortaya çıkan sivilceler için iyi bir tedavi yöntemidir. Yulaf, arpa, esmer pirinç gibi besinler tam tahıllı gıdalar arasında yer almaktadır.

Çinko da sivilce tedavisinde adından söz ettirir ve balık hem protein hem çinko kaynağı olarak aknetedavisinde aşırıya kaçmadan kullanılabilir.

Bilindiği gibi fast food gıdaların en belirgin özelliği cildinizin aşırı yağlanmasına ve neticesinde sivilce oluşumuna sebep olmasıdır. Akne tedavisi görenlerin aşırı yağlı gıdalar yerine fındık, badem gibi bitkisel kaynaklardan alacakları yağ daha yararlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir