Afyon VIP Escort Bayan Nazan

Göğüs Estetiği Ameliyatı (Mastopeksi), Plastik cerrahi, göğüslerden kaynaklanan estetik sorunlarda nasıl kullanılıyor? Plastik cerrahi, fizik fonksiyonlarımızı arttırmak ve kaza, hastalık, doğum defektlerinden doğan yara dokuları veya şekil bozukluklarını, deformasyonlarını en aza indirgemenin yollarını araştıran bir cerrahi daldır. Plastik kelimesi Grekçe kalıplama veya şekil verme kelimesinden türemiştir. Plastik cerrahi, estetik cerrahiyi, popüler adlandırmasıyla kozmetik cerrahiyi içerir ki, bu dalda yüz ve vücut özellikleri tekrar şekillendirilirken bireyin görünümü de güzelleştirilir. Göğüs dikleştirme veya mastopeksi, sarkan göğüsleri kaldırıp, kenarlarını düzelten bir cerrahi işlemdir. Bazı vakalarda göğüslerin büyütülmesi cerrahisi ile kombine olarak uygulanabilir.

Göğüs Estetiği Ameliyatı (Mastopeksi)

Göğüs Estetiği Ameliyatı (Mastopeksi)

Göğüs kaldırma ameliyatları kimlere uygulanıyor?

Sarkan, gevşek göğüsleri veya doğumdan sonra hacim ve elastikiyeti azalan göğüsleri kaldırmak için uygulanır. Aynı şekilde meme başındaki koyu pembe cilt küçültülebilir. İşlemin kapsamı, ne tür değişiklik arzu edildiği ve cerrahın hangisini yapılabilir kabul ettiğine bağlıdır.

Mastopeksi, yani göğüslerini kaldırmayı düşünen kişi önce neler yapmalıdır?

Göğüsleriyle ilgili bu tip bir sorunu olan kişi önce konusunda uzman bir plastik cerraha başvurmalıdır. Ameliyattan sonra kendisini güzel hissetmek ve güzel görünmeyle ilgili beklentilerini açıkça hekimiyle tartışmalıdır. Bu arada arzu edilen sonucun mükemmellik değil, daha güzeli elde etmek olduğu da unutulmamalıdır. Herhangi bir estetik ameliyat yapılmadan önce kişinin duygusal olarak hazır olması önemli bir faktördür.

Mastopeksi görünümünüzü güzelleştirip kendinize güveninizi arttırabilir, ancak gerisi size kalmıştır. Cerrah yaş ve aile hikâyesine bağlı kalarak rutin bir meme muayenesi uygular. Sonuçta mamogram veya meme röntgen filmi gerekebilir. Muayeneden sonra uygulayacağı ameliyattaki kararını etkileyebilecek diğer faktörlere değinecektir. Örneğin yaş, göğüslerin büyüklük ve şekliyle meme cildinin durumunu dikkate alacaktır.

Mastopeksiden sonra emzirmeyi düşünen hasta bu konuyu hemen dile getirmelidir. İlk muayene sırasında kullanılacak cerrahi teknik, anestezi, operasyonun uygulayacağı yer ve operasyonun gerçekten neyi başaracağı konularını içeren özgül detaylara değinecektir. Mastopeksi uygulamasından önce risk faktörleri ve ameliyat masrafları da hekimle açık olarak konuşulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir